Foorumis on viimastel päevadel arenenud väike diskussioon, mis andis mulle mõtte hapnikutaset akvaariumis mõõta. Ma olen seda küll varemgi teinud, aga praeguseks on akvaariumi taimede ja kalade hulk väiksem ja väiksemas akvaariumis ei olnud seda veel proovinudki.
60 liitrine pealt lahtine akvaarium näeb hetkel välja selline:
Valgust 21W T5, vett ajab ringi JBL ProCristal50 sisefiltri pump, mis tõmbab vee läbi põhjafiltri. Kalu akvaariumis ei ole, küll aga suur hulk sarvtigusid ja tõenäoliselt 10 jõulude eel ostetud krevetti, näinud olen küll korraga ainult kolme. Mõned testitulemused paari nädala tagusest ajast kui seal elasid veel 6 kala ja 0 krevetti. NO3= 20; KH= 6, GH= 20 (praeguseks kindlasti vähem); Fe= 0 (lisan aegajalt); PO4= 0,5, pH= 7,7. Temperatuur on praegusel hetkel 20 kraadi juures ja valdava osa taimsest biomassist moodustab aglasekasvuline Anubias. Päris ohtralt on ka habevetikat.
Suurem akvaarium näeb hetkel välja selline:
Echinodorus ei ole veel eriti korralikult kasvama hakanud, aga muud taimed paistavad juba ümberkolimise shokist üle saanud olevat. Testitulemused samuti ennejõulusest ajast. NO3= 15; KH= 5; GH= 14, Fe= 0, PO4= 0,5; pH= 7,0. Temperatuur 27 C. Vett ajab ringi JBL CristalProfi 500. Valgust 4x30W T8.
Hapnikusisalduse langus mõlemas akvaariumis öösel, mõõdetuna iga 10 minuti tagant:
Mõlema akvaariumi puhul on tule kustumise ja süttimise aeg jooniselt hästi näha. Kaladega ja soojema temperatuuriga akvaariumis langeb hapnikusisaldus palju kiiremini. Samas jääb see langus 80% juures pidama ja püsib seal kuni hommikuni. Ehk see võikski olla see tase, mida filtri veevool antud koosluse juures suudab hoida. Kui vaadata aasta tagasi tehtud mõõtmisi, siis oli tolles palju rohkemate taimedega ja suurema kalamassiga akvaariumis varahommikune hapnikutase sama filtriga 25% juures.
Väiksemas akvaariumis hapnikutaseme langus päris platoole ei jõuagi, enne hakkas jälle tuli põlema. Jooniselt on ka näha, et loomulikus valguses hommikul mingit hapniku tootmist ei toimu. Siia peaks lisama, et aken on hommiku poole ja mõlemad hommikud olid meil talve kohta üsna selged ja päikeselised :) Ma ei oska seletada, mis toimus mõlemas akvaariumis kell 13.30. Igatahes peaks veel mõõtmisi tegema. Muutma suures akvaariumis näiteks flöödi suunda veepinna suhtes ja jätta väikeses akvaariumis ühel päeval tuli üldse kustu. Arvestades ka mõõtmistele tõuganud diskussiooni, siis tuleks ka kompressoriga mingi katse teha.
Siia lõppu veel mõned pildid uutest elanikest ja muudest sündmustest:
Krevetid väikeses akvaariumis, Neocardinia heteropoda (fire red shrimp)
Cardinia cf. cantonensis (blue)
Otocinclus vestitus, kuueliikmeline salk vahetas Rios välja viimase SAE, kes leidis omasuguste seltskonna kontori akvas
Punakurgud on järjekordse marjasatsiga valmis saanud.
Kudemine
Mari
Päev hiljem
2 päeva hiljem - jälle ikaldus :) Tegelikult oma kümmekond vastset sellest ikka uude pesasse toimetati.
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment